Nabavljeno novo vatrogasno vozilo

vozilo (1)

Kroz projekat „Tehničko opremanje vatrogasnih jedinica u Republici Srpskoj“, Vatrogasnom društvu Rudo je u 2016. godini odobren projekat „Opremanje Jedinice novim terenskim vatrogasnim vozilom za brze intervencije“.

Po izjavi starješine DVJ Rudo, gospodina Miluna Topalovića, rječ je o vozilu marke MAHINDRA GOA Pick-up DC 4X4 2.2 16v CRDe M-Hawk S5, nosivosti od  1 tone, motor turbo dizel 4×4 sa rotacionom svjetlosnom i zvučnom signalizacijom, sa rezervoarom za vodu od 300 litara, nadogradnja zatvorena arnjevima i ceradom, kao i drugom pratećom opremom za brze i početne intervencije, a u skladu sa jasno definisanom tehničkom specifikacijom. U okviru projekta na vozilu je izvršena nadogradnja HDL pumpe visokog pritiska koju je vatrogasna jedinica već posjedovala.

Ukupna vrijednost ove donacije iznosi 60.000,00 KM od čega je 50.000 KM obezbjedio Vatrogasni savez RS a 10.000,00 KM opština Rudo.