Odabrani najbolji literarni radovi

Povodom 8. Marta – Dana žena juče je održana manifestacija u Domu kulture Rudo.

U programu koji je organizovan od strane CKPD „PROSVJETA“ Rudo, Savjeta mladih Rudo i Književnog kluba „Miloš Vidaković“ Rudo učestvovali su:

Zavičajni pjesnici Književnog kluba „Miloš Vidaković“, Dramsko-recitatorska sekcija OŠ Boško Buha Štrpca, frulaš Draško Spasojević,  Plesni klub „Atractive“  i KUD „Prosvjeta“ Rudo a Savjet mladih Rudo proglasio je pobjednike Osmomartovskog literarnog konkursa.

plesaci

Prema riječima Marije Stikić, predsjednice ove organizacije na adresu Savjet Mladih Rudo stiglo je pregršt divnih radova na teme raspisanog konkursa, ali su ipak morali izdvojiti one najbolje.

U kategoriji srednjoškolaca najbolji je bio rad Ivane Đorde potom Valentine Stanišić i  Anđele Ristović.

U kategoriji osnovaca viših razreda Marjan Andžić je zauzeo prvo mjesto, iza njega je Marko Stupica a treća je Milica Vidaković.

U kategoriji osnovaca nižih razreda prvo mjesto pripalo je Božidaru Sokoviću, Đorđu Radiću i treće Amili Omeragić.

plesaci 1

Savjet mladih obezbjedio je nagrade najboljim u sve tri kategorije. Nagrade su vaučeri koje će najbolji učesnici konkursa moći iskoristiti u knjižari „Napredak“. Prva mesta su dobitnici vaučera u iznosu od 80KM, drugoplasirani su dobili vaučere od 50 KM a trećeplasirani vaučer u iznosu od 20 KM.

Nagrađenim učesnicima dodjeljene su i diplome a prvonagrađeni su publici predstavili svoje radove.