Predstavnici opštine Rudo na svečanostima povodom Dana Grada Užica

Na poziv gradonačelnika Užica zamjenik načelnika i načelnik opštine Rudo prisustvovali su svečanoj skupštin i akademiji povodom Dana Grada Užica.

Svečanom akademijom, koja je održana u užičkom Narodnom pozorištu,  obilježen je Dan grada Užica i sećanje na 09. oktobar 1329. godine kada je u dubrovačkim spisima ime grada na Đetinji prvi put pomenuto.

Predsednik skupštine Grada Užica Branislav Mitrović otvorio je Svečanu sednicu riječima: „Užice u periodima uspona i padova u periodima teških razaranja i intezivnog razvoja, opstaje na raskrnici važnih saobraćajnica, puteva na kojima se mješaju, ukrštaju i mimoilaze kulture i ideologije. Pri tom, Užice je uvek u centru vojnih, kulturnih i ostalih dešavanja i uticaja. Za naše prijatelje Užice je uvek na pola puta, a za one koje u Užicu žive, Užice je cilj i kraj svakog puta“.

Na svečanosti su uručene nagrade, priznanja, povelje i medalje zaslužnim građanima, udruženjima,  preduzetnicima i sportistima za zasluge i dela koja doprinose razvoju Užica.