Manifestacija u znak sjećanja na Peđu Kastratovića

PedjaUdruženje žena „Eva“ iz Rudog drugu godinu za redom organizovala je manifestaciju- takmičenje u spremanju kotlića, koja je posvećana  rano preminulom društvenom aktivisti, prijatelju i kolegi Preragu Peđi Kastratoviću.

Peđa je svojim predanim radom i djelima zadužio Rudo. Posebno se istakao u organizaciji manifestacija, pa su organizatori jednu takvu i posvetili njemu.

pe

I pored  loših vremenskih uslova, mnogi su se odazvali i uzeli učešće u manifestaciji koja je održana na Limskom jezeru u Setihovu.

Manifestaciju je podržala i  Peđina porodica, među kojima su bili i njegova supruga i sestra. Tokom maanifestacije obe su imale podjeljena osjećanja. Sa jedne strane neizmjenu tugu zbog njegovog preranog odlaska, a sa druge sreća što postoje ljudi koji pamte njegov rad i djela i što na ovaj način čuvaju sjećanje na njega.

pedjaa

U pripremi pasulja takmičilo se 5 ekipa, a pobjedu je odnijela ekipa iz Mrsova na čelu sa Vesnom Tubom.

Zahvaljujući donatorima i sponzorima učesnicima su dodjeljene nagrade.

Aktivnost je finansirana kroz projekat  „Podsticaj žena ka udruživanju“ koji realizuje Udruženje žena „EVA“, a finansira se iz lokalne uprave Opštine Rudo dok su sponzori bili   „Javni prevoz Rudo“ i Knjižara „Napredak“.