Proširena javna rasvjeta u dvije mjesne zajednice

Kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini“ (MZ projekat) proširena je gradska rasvjeta na prostoru mjesnih zajednica Uvac i Bijelo Brdo u opštini Rudo.

Projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ zajednički finansiraju Vlada Švajcarske i Švedska, a provodi ga Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP) u BiH.

rasvetaa(1)

Javnom rasvjetom osigurana je bolja vidljivost i sigurnost građana, djece i vozila, čime je unaprijeđen kvalitet života i sigurnosti lokalnog stanovništva.

Projekti su kandidovani od strane građana 2 partnerske zajednice nakon što su isti odabrani kao prioriteti na forumima koji su održani prošle godine. Uključenost građana u rad mjesnih zajednica kao oblik direktne demokratije je način da građani doprinesu rješavanju lokalnih problema.

rasveta

Osnovni cilj ovih projekata je unapređenje uslova života građana mještana mjesnih zajednica Uvac i Bijelo Brdo,  koje od 2020. godine učestvuju u drugoj fazi MZ projekta.

Radove je izvodila firma „Siming trade“ d.o.o. Ukupna vrijednost radova iznosila je  55.166,48 KM, od čega su Opština Rudo i Vlada Republike Srpske osigurali iznos od 31.931,01 KM kroz kapitalne investicije i sufinansiranje projekta, a kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ osigurano je 23.235,47 KM.

rasvjeta

Jake mjesne zajednice doprinose poboljšanju kvalitete života i osiguravaju veći angažman građana u procesima donošenja odluka na lokalnom nivou.