Pjevačka grupa „Prosvjeta“ Rudo osvojila drugu nagradu

Muška pjevačka grupa „Prosvjeta“ iz Rudog učestvovala je dvadesetom Saboru izvornog pjevanja u Srba u Novom Goraždu.  Na ovogodišnjem saboru učestvovalo je 79 pjevačkih grupa iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, a pjevačko društvo iz Rudog osvojilo je drugo mjesto.

Članovi grupe Ranko Terzić, Vasilije Gardović, Njegoš Janković, Mile Tanasković i Draško Spasojević istakli su da im je ovo veliko priznanje i poslužiće kao veliki podstrek da nastave njegovati tradiciju i izvorne pjesme svog zavičaja.

pjevacka_grupa

– „ Ovo je veliki uspjeh naše grupe i pored toga što nismo bili u punom sastavu, jer su dva člana bila spriječena da nastupe. Drago nam je što je žiri prepoznao naš trud i kvalitet, jer cilj nam je da se naša izvorna pjesma ne zaboravi i prenese na mlade „- istakao je Terzić.

Pjevačka grupa radi pri Centru za kulturno – prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo, koji se brine o uslovima za njen rad .

Dvadeseti po redu sabor starog pjevanja u Srba u Novom Goraždu je najveća manifestacija ovog tipa u regionu, a organizovali su ga Srpsko prosvjetno društvo Novo Goražde i Muška pjevačka grupa „Sveti Đorđe“ iz Novog Goražda.