Podrška poljoprivrednim proizvođačima i ženama u ruralnom području

Juče je predstavnica ANC BiH, Suzana Madžarić, bila u radnoj posjeti Opštini Rudo, gdje se susrela sa načelnikom Opštine Dragoljubom Bogdanovićem i njegovim saradnicima.

Tokom sastanka potpisan je i sporazuma u okviru projekta ,,Održivi ekonomski razvoj i zaštita životne sredine poljoprivrednih područja sa prirodnim ograničenjima u BiH“, u kojem je Opština Rudo jedna od deset učesnica.

Projekat ima za cilj evidentiranje poljoprivrednih područja sa prirodnim ograničenjima, kako bi se ostvarila konkretna saradnja sa opštinama i obezbijedila određena finansijska sredstva za različita udruženja koja pomažu ruralnom razvoju opština.

U opštini Rudo kroz ovaj projekat ostvarena je saradnja sa Poljoprivrednom zadrugom ,,Uvac-Rudo“, Udruženjem žena ,,Eva“ i Udruženjem pčelara ,,Medovina“, a vrijednost sredstava koja su dodijeljenja iznosi 54 000 eura za nabavke opreme i uspostavljanje matičnog zasada maline.

Opština Rudo, ali i članovi Udruženja pčelara ,,Medovina“ , sufinansirali su aktivnosti projekta.

U narednom periodu očekuje se posjeta ministra spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Staše Košarca, te nastavak uspješne saradnje sa ANC BiH.

IMG_20230626_130440

IMG_20230626_131235