Saopštenje načelnika

Povodom  teksta i priloga pod nazivom:“ Rudo: Vlast nije briga za lica sa invaliditetom“ koji je  objavila BN televizija dana 12.06.2023.godine o  24-godišnjem Miju Staševiću licu sa invaliditetom iz Bijelog Brda, opština Rudo i problemu asfaltiranja puta do porodične kuće porodice Stašević, u cilju objektivnog informisanja javnosti, demantujemo iznesene navode kao netačne iz sljedećih razloga:

Opština Rudo iz raspoloživih sredstava predviđenih za finansiranje projekata kapitalnih investicija asfaltirala je 100 metara puta prema porodičnoj kući Staševića i u narednom periodu  nastaviće   asfaltiranje ove dionice, imajući u vidu da se radi o licu sa invaliditetom.Usljed elementarne nepogode koja je pogodila ovo područje dana 07.06.2023.godine vodena bujica oštetila je ovu dionicu- dio makadamskog puta, što trenutno otežava situaciju, ali će  u narednim danima biti sanirana oštećenja i biti izvršeno nasipanje puta.

Smatramo da je od strane  BN televizije krajnje nekorektno, neprofesionalno  i subjektivno raditi ovakve priloge a ne informisati se kod predstavnika opštinske vlasti o preduzetim radnjama na rješavanju problema puta ove porodice, čime se stiče utisak da u javnosti predstavljaju određene političke opcije stvarajući „pogrešnu sliku“  o dgugima, iako je u dosadašnjem periodu saradnja lokalne vlasti i BN televizije bila  korektna.

Činjenica je da pojedini odbornici opozicije  u opštini Rudo  nastoje iskoristiti ovakve primjere (invaliditet mladih osoba) u političke svrhe davanjem populističkih izjava u cilju pridobijanja glasova na izborima, konkretno gospodin Ilija Arsić koji je u proteklih 12 godina odbornik u Skupštini opštine Rudo a  8   godina je bio član skupštinske većine u mandatima prošle vlasti 2012-2020 .godine  i isti ništa nije preduzeo kako bi se asfaltirao i metar puta prema kući ove porodice, stanovnika sela u kom živi i odbornik  Arsić.

Opštinska uprava posebno vodi računa  prema licima sa invaliditetom (naročito mladim osobama) i djeci članovima poginulih boraca kroz programe stambenog zbrinjavanja, volontiranja, zapošljavanja i slično gdje je u protekloj godini bilo zaposleno više osoba iz ovih kategorija i stambeno zbrinuta samohrana majka kao lice za invaliditetom.

U konkretnom slučaju u saradnji sa UNDP-om u   Bosni i Hercegovini i raspisanim konkursom,  prije dva mjeseca lokalna uprava je predložila upravo Mija Staševića za volontera u Opštinskoj upravi na period od 12 mjeseci.Smatram da je ovo pravi primjer kako se pomaže osobama sa invaliditetom, a ne politikanstvo i populizam pojedinih odbornika .

NAČELNIK OPŠTINE

Dragoljub Bogdanović