Dodik: Rudo dobija novih zamah; Srpska se bori za svaki pedalj teritorije i za svakog čovjeka

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je danas dan kad Rudo dobija novi zamah jer će početi izgradnja Hidroelektrane „Mrsovo u vrijednosti više od 90 miliona evra, u okviru standarda EU.

dodik

– To ulijeva nadu u život. Republika Srpska se bori za svaki pedalj teritorije i za svakog čovjeka – rekao je Dodik novinarima nakon sastanka sa načelnikom opštine Rudo Dragoljubom Bogdanovićem.

Dodik je istakao da su se i prethodni funkcioneri bavili pitanje izgradnje Hidroelektrane „Mrsovo“, ali da je ova vlast uspjela da ovaj energetski objekat vrati u vlasništvo Srpske.

On je rekao da je sa prethodnim nosiocem koncesije dogovoreno, projekat je kupljen i sada pripada potpuno preduzeću Elektroprivreda Republike Srpske.

Dodik je rekao da je prije nekoliko dana otvoren i projekat vezan za sisteme hidroelektrana „Gornji horizonti“ u Nevesinju, te naglasio da Srpska u ovom trenutku ima 500 miliona stranih investicija više nego prošle godine.

– Republika Srpska ima dobre makroekonomske pokazatelje, istorijski maksimum prema broju zaposlenih, a istorijski minimum prema broju nezaposlenih – rekao je Dodik i dodao da se u Srpskoj nudi sve više radnih mjesta, ali i da je sve više ljudi koji biraju radno mjesto u Srpskoj.

(RTRS)