Pomen poginulim srpskim ratnicima u Jablanici

Povodom 109 godina poslije bitke na Bijeloj glavi (Cigla) u Jablanici i devet godina od podizanja spomenika predstavnici opština Čajetina,Višegrad,Užice,Pljevlja i Rudo dali su pomen poginulim srpskim ratnicima i položili cvijeće,učesnicima ove veličanstvene bitke u 1914 godini,u borbi protiv Austrougarske  Monarhije u velikom,Prvom svijetskom ratu. Ispred opštine Rudo saboru je prisustvovao Dragoljub Bogdanović, načelnik opštine Rudo.

Uz vojničku budilicu i Marš na Drinu,Tamo daleko ovaj Narodni sabor uz cvijeće,paljenje svijeća i polaganje vijenaca pokazao je da Srbi nisu i nikada neće zaboraviti svoje heroje koji su svoju krv i kosti uzidali u temelje Srpske otadzbine.

Ovaj Sabor sjećanja,pijeteta i saradnje je i ovog avgusta 2023 godine pokazao da Srpski narod čuva od zaborava za viječnost Srpskog roda svoje heroje.

Vječna im Slava i Hvala.

cigla (4)