Prijem za pripravnike

Juče je kod Načelnika organizovan prijem za pripravnike koji su proteklu godinu bili angažovani preko programa Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske.

Prije godinu dana 13 mladih pripravnika, različitih obrazovnih profila, visoke stručne spreme, potpisalo je  ugovore o obavljanju pripravničkog staža sa opštinom Rudo, nakon čega su bili raspoređeni u različitim institucijama kako bi sticali pripravnički staž i iskustvo.

Tokom prijema oni su iskazali zadovoljstvo što im se ukazala šansa da odrade pripravnički, koji je uslov za posao.

Pripravnici su angažovani u sklopu projekta Zavoda za zapošljavanje RS, koji je dijelom sufinansiran i od strane opštine, koja će za ove pripravnike snosisti i troškove polaganja stručnog ispita.

Mladim pripravnicima će ovo iskustvo biti korisno u daljem traženju posla.