Svim prvačićima po 100 km

Dana 01.09.2023.godine Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović posjetio je osnovne škole na području opštine Rudo i u ime opštine Rudo svim prvačićima uručio novčani iznos od po 100 KM kao i skromne poklone u školskom priboru , kao znak pažnje i vid pomoći za pripremu za školu.

Načelnik opštine Rudo svim učenicima osnovnih i srednje škole sa područja opštine Rudo kao i nastavnom osoblju čestitao je uspješan početak nove školske godine.

prvacici

U školskoj 2023/ 2024 godini za 119 učenika osnovnih škola sa područja opštine Rudo obezbjeđeni su besplatni udžbenici za šta je iz budžeta opštine Rudo izdvojeno 25.500 KM.

Iz budžeta opštine Rudo izdvajaju se značajna sredstva za pomoć učenicima i studentima u vidu sufinansiranja prevoza učenika, studentskih stipendija, nabavke udžbenika, nagrada uspješnim studentima i učenicima generacije, pomoći prvačićima, pomoći za organizovanje maturskih večeri i eskurzija i drugo.

Za ove namjene iz budžeta opštine Rudo u 2023.godini izdvojeno je preko 230 000 konvertibilnih maraka.