Radna akcija – betoniranje putnog pravca: Ravni-Mrševići-Stankovići u selu Mioče

put

Mještani ova dva zaseoka, već godinama na ovaj način grade ovaj putni pravac kojim dolaze do svojih kuća.Do sada su u višegodišnjim ovakvim akcijama uradili više od 800 metara  betonskog puta a poslije izgradnje ove etape od 50 metara ostaće im još 200 metara da bi betonski put stigao do svakog domaćinstva.Na ovom putnom pravcu nema nijedno oštećenje iako je prva etapa rađena 2009.godine, što dokazuje kvalitet radova s obzirom da ovim putnim pravcem svakodnevno saobraćaju putnička i teretna vozila.

Opština Rudo  je iz sredstava prevdiđenih Planom kapitalnih investicija obezbijedila potreban materijal za betoniranje puta a mještani svojim radom, mašinama i alatom isti izgrađuju tri puta manjim sredstvima u odnosu na cijenu asfalta.

Neka ovaj primjer iz zaseoka Stankovići-Mrševići bude primjer i ostalim građanima kako se udruženim radom, trudom i zalaganjem treba odnositi prema svom domaćinstvu, selu i široj društvenoj zajednici.