Dječiji vrtić „Čarobni kutak“ zvanično počeo sa radom

U ponedjeljak 6.11.2023. godine skromnom ceremonijom i nastupom najmlađih sugrađana opštine Rudo, ozvaničen je početak rada dječijeg vrtića „Čarobni kutak“.

Rudo je po prvi put dobilo predškolsku ustanovu koja pruža uslugu cjelodnevnog boravka djece starosti između 3-6 godina u terminu od 6.30 do 15.30, uz 3 obroka i spavanje.

imageedit_9_6443737740
Trenutno 19. djece pohađa ovu ustanovu, u jednoj grupi koju vode dvije vaspitačice.

Direktor Centra za socijalni rad Rudo Ljupko Mitrović je tokom otvaranja vrtića, rekao da je trebalo dosta truda i zalaganja svih zaposlenih da vrtić od ideje postane realnost. Naravno, ništa od toga ne bi bilo izvodljivo da nije postojala podrška donatora i opštine Rudo.

imageedit_11_7351107260
Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović je prilikom otvaranja vrtića izrazio zadovoljstvo, što je opština Rudo podržala ovu inicijativi, i zahvalnost Kabinetu predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika kao i udruženjima iz Italije  , koji su svojim donacijama pomogli opremanje vrtića kako bi  Rudo konačno dobilo i ovu uslugu za djecu predškolskog uzrasta.

Stručni radnici u JU CSR su  istakli važnost ovakvih ustanova kako za roditelje tako i za najmlađe sugrađane, koji će imati sav komfor koji pruža ustanova ovakvog tipa u pogledu njihove socijalizacije i razvoja.

imageedit_14_2566636968Mladi sa smetnjama u razvoju , korisnici usluga dnevnog zbrinjavanja u okviru JU CSR, po prvi put imaće tople obroke zahvaljujući donaciji kojom je vrtić opremljen novom kuhinjom i zapošljavanjem profesionalne kuvarice.

Pored otvaranja Vrtića, drugi povod za svečanost bilo je i novo Kombi vozilo za čiju nabavku su također osigurana sredstva od strane Kabineta predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i udruženja iz Italije.

imageedit_16_4403277260
Novo kombi vozilo je nabavljeno za potrebe Centra za dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju, koje također djeluje u sklopu Centra za socijalni rad.

Vrijednost ovih projekata je 102 000 KM, od čega je od strane Kabineta predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika donirano 75 000 KM a od strane udruženja iz Italije 27 000 KM.

imageedit_18_8362877356