Izvršena sanacija mostova u Mrsovu i Strgačini

most

Izvršena je sanacija mostova na rijeci Lim i rijeci Radojni u Mjesnim zajednicama Mrsovo i Strgačina, koji su oštećeni usljed januarskih poplava koje su zadesile opštinu Rudo.

Finansijska sredstva sa sanaciju mosta u Mrsovu obezbijeđena su iz budžeta opštine Rudo kao i pomoći od strane Vlade Republike Srpske u iznosu od 50.000 KM.

Sredstva za sanaciju mosta na rijeci Radojni obezbjeđena su iz budžeta opštine Rudo kao i Ministarstarstva za rad, socijalnu politiku i raseljene osobe Federacije BiH koje je odobrilo sredstva u iznosu od 10.000 KM, a realizacija ovog projekta pomoći izvršena je zahvaljujući zalagnju podpredsjednika Republike Srpske Ćamila Durakovića.

imageedit_1_9870315904

Ukupna vrijednost projekata sanacije mostova iznosila je preko 130. 000 KM.

Sanacija mostova od velikog je značaja za stanovništvo Mjesnih zajednica Mrsovo i Strgačina jer je uspostavljena ponovna saobraćajna komunikacija stanovništva ovih mjesnih zajednica sa centrom opštine Rudo i susjednim opštinama.