Vidakovićevi dani kulture 2023

PETAK  24.11.

17.30 č-  Polaganje cvijeća                                                                                (spomen bista Miloša Vidakovića)

18.00  č-Izložba slika slikara Radmila Marića iz Foče                                       (Galerija Doma kulture)

19.00 č-Svečana akademija

učesnici:
književnik Veroljub Vukašinović
glumac Žarko Stepanov
Vokalno – instrumentalni sastav “ISON“
instrumentalisti Luka Novosel i Draško Spasojević                  (Velika sala Doma Kulture)

SUBOTA 25.11.

17.00 č –   Promocije knjiga:

–   “ Zagledana u stijenu” Nede Gudelj iz Trebinja
– “Uberi mi zvezde” Brankice Božović iz Priboja                          (Mala sala Doma kulture)

18.30 č- Pjesničko veče, učesnici:
Aćim Todorović, Rade Lalović, Vladimir Pantović, Milana Stupić,
Mirko Ikonić, Dragan Paponjak, Radomir Rašo Jagodić                    (Mala sala Doma kulture)

19.30 č – Proglašenje pobjednika međunarodnog pjesničkog konkursa
„Miloš Vidaković 2023“ i dodjela nagrada po konkursu                    (Mala sala Doma kulture)

20.00 č – Pozorišna predstava “Biti čovek – patrijarh Pavle među ljudima i neljudima”
Srpskog pozorišta iz Mađarske, igraju Aleksandar Dunić i Milan Malbaša

(Velika sala Doma kulture)

NEDJELJA 26.11.

17.00 č – Pozorišna predstava Dramske sekcije “Prosvjeta” Rudo                (Velika sala Doma kulture)

19.00 č – Veče folklora
učesnici:
KUD  “Mokra Gora” Zubin Potok
KUD „Doma kulture Nova Varoš“ Nova Varoš
KUD „Prosvjeta“ Rudo                                                                                        (velika sala Doma kulture)

ORGANIZATORI:

OPŠTINA RUDO