Završeni dvadeset treći „Vidakovićevi dani kulture“ Rudo 2023

Manifestacija “Vidakovićevi dani kulture 2023.” koja ima za cilj sjećanje na lik i djelo rano preminulog pjesnika Miloša Vidakovića. Ovogodišnja dvadeset treća po redu manifestacija počela je tradicionalnim polaganjem cvijeća pred spomen bistom pjesnika, gdje su govorili književnici i pjesnici Dragan M. Paponjak i Radomir Rašo Jagodić, a nakon toga otvorena je izložba slika Radmila Marića – Arta iz Foče.

Na svečanoj akademiji manifestaciju je otvorio načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović, a gosti su bili književnik Veroljub Vukašinović, glumac Žarko Stepanov, instrumentalisti Luka Novosel i Draško Spasojević, kao i Vokalno – instrumentalni sastav ISON iz Priboja

imageedit_26_5953890457

U okviru manifestacije upriličeno je i tradicionalno pjesničko veče na kojem su učestvovali Aćim Todorović, Rade Lalović, Vladimir Pantović, Dragan Paponjak i Radomir Jagodić. U sklopu manifestacije promovisane su knjige “Zagledana u stijenu” Nede Gudelj i “Uberi mi zvezde” Brankice Božović. Takođe dodijeljene su i nagrade po Međunarodnom pjesničkom konkursu “Miloš Vidaković” koji je trajao od 01. do 31. oktobra 2023. godine.

predstava

Posebnu pažnju privukla je pozorišna predstava “Patrijarh Pavle, biti čovjek među ljudima i neljudima” u izvedbi Aleksandra Dunića i Milana Malbaše.

Trećeg dana manifestacije Dramska sekcija “Prosvjeta” Rudo izvela je pozorišnu predstavu “Porodični začin.

Na tradicionalnoj večeri folklora gosti su bili KUD “Mokra Gora” Zubin Potok, sa Kosova i Metohije, i KUD “Doma kulture Nova Varoš” iz Nove Varoši, a domaćin “KUD “Prosvjeta” iz Rudog nastupio je sa tri svoje sekcije, od najmlađih igrača do prvog ansambla.imageedit_19_9368417950

Organizatori manifestacije su Opština Rudo, Javna ustanova Centar za kulturno – prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo, Javna ustanova Narodna biblioteka „Manojlo Ilić“ Rudo i Književni klub “Miloš Vidaković”. Medijski pokrovitelji su TV Rudo, RTRS i BN TV.