Rudo: Usvojen budžet za 2024. godinu od 6.191.450 KM

Odbornici Skupštine opštine Rudo su na jučerašnjoj 27. redovnoj sjednici usvojili budžet za 2024. godinu u iznosu od 6. 191. 450 konvertibilnih maraka.

Takođe, na sjednici je usvojena odluka o podsticajima za zapošljavanje u narednoj godini u proizvodnim zanatskim i uslužnim djelatnostima. Ukupna podsticajna sredstva za sve vidove subvencija za 2024. godinu iznose 300.000 KM.

Odbornici su donijeli odluku i o uslovima, kriterijumima i postupka ostvarivanja prava roditelja na novčanu pomoć za novorođenu djecu, a sve u svrhu stimulisanja nataliteta na području opštine Rudo. Novčana pomoć ostvaruje se u vidu jednokratne novčane pomoći u sljedećim iznosima:

• Za prvo novorođeno dijete 400,00 KM
  • Za drugo novorođeno dijete 500,00 KM
  • Za treće novorođeno dijete 800,00 KM
  • Za četvrto i svako naredno novorođeno dijete 1000,00 KM.

Na 27. sjednici donijeta je Odluka i o dodjeli subvencija privrednim subjektima koji obavljaju javni linijski prevoz – prevoznicima koji na osnovu registrovanih redova vožnje obavljaju javni prevoz na području opštine Rudo i na relaciji Rudo – Foča i nazad.

Odbornici Skupštine opštine Rudo na 27. redovnoj sjednici raspravljali su o 15 tačaka dnevnog reda.