Potpisani ugovori o sufinansiranju projekata nerazvijenih i izrazito nerazvijenih opština

projekti

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Senka Jujić potpisala je danas ugovore o sufinansiranju 11 projekata iz isto toliko opština iz kategorije nerazvijenih i izrazito nerazvijenih jedinica lokalne samouprave.

Radi se o opštinama: Rudo, Višegrad, Jezero, Šipovo , Vlasenica, Ljubinje, Berkovići , Petrovo, Han Pijesak, Novo Goražde i Novi Grad.

Ministarka Jujić je, ovom prilikom, izjavila da je današnje potpisivanje ugovora o sufinansiranju projekata još jedan vid pomoći nerazvijenim i izrazito nerazvijenim opštinama, u ukupnom iznosu od 195 700, 00 KM.

Prema izjavi načelnika opštine Rudo Dragoljuba Bogdanovića bezbjeđeno je sufinansiranje projekta Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD 2) 2 kroz koji su podržana dva projekta u 2023. godini:

1. Projekat Centra za odgovornu demokratiju COD LUNA – Kreativne radionice za djecu predškolskog uzrasta na selu- ukupne vrijednosti – 19.995,00 KM
  2. Projekat Udruženja za pomoć osobama sa posebnim potrebama „NADA“ Rudo – Porodična kohezija kod porodica djece i omladine sa poteškoćama u razvoju – ukupne vrijednosti 18.200,00 KM