Ove godine malina dobrog kvaliteta

image_0481

Berba maline na području opštine Rudo , počela je 10.06.2013.godine i  ovih dana privodi se kraju .Iako je prošlogodišnja suša  uticala na smanjenje količine roda , kvalitet ploda maline je dobar.Po rječima direktora poljoprivredne zadruge  „Uvac-Rudo“p.o., Vasović Milorada , otkupljeno je 116  tona maline Prozvođačima je , za dio predatog voća, isplaćena akontativna cijen a od 1,5 KM po kg  .Kolika će biti konačna otkupna cijena, znaće se ovih dana.

Maline sa područja opštine Rudo , otkupljuju još dvije hladnjače „Boletus RS“d.o.o.Foča – otkupna stanica Rudo i hladnjača „Hip-ex“ Goražde.Kako smo saznali od direktora hladnjače „Boletus“ Mira Vreća , njegovoj hladnjači predato je, do sada 29.375,30 tona maline.

image_0480