Usupci preduzetnicima

preduzetnici

U maloj sali Doma kulture u Rudom, juče je održan najavljeni sasatanak samostalnih preduzetnika, sa predstavnicima opštinske vlasti. Sastanku je prisustvovao manji broj preduzetnika sa područja opštine Rudo, kao i predstavnici opštinske vlasti – Rato Rajak, načelnik opštine, Mitar Vidaković , zamjenik načelnika opštine, Dragan Pavlović, načelnik Odjeljenja za privredu, Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu, Velibor Ćirović, predsjednik SO i opštinski inspektori. Neposredan povod za sazivanje sastanka bilo je nezadovoljstvo samostalnih preduzetnika ograničenjem trajanja radnog vremena trgovinsikih, trgovinsko – zanatskih i uslužnih radnji. Na sastanku se najviše i raspravljalo o ovom problemu ali i o slučajevima nelegalnog rada, o parking mjestima u gradu i ostalim problemima u ovoj oblasti.

Nakon duge rasprave zaključeno je da se izvrši izmjena skupštinske odluke o radnom vremenu ovih objekata, u smislu produženja radnog vremena nedeljom, sa dosadašnjih pet sati na radno vreme koje važi za radne dane.

Takođe je dogovoreno da inspekcijske službe pojačaju kontrolu i sankcionišu nelegalan rad.

preduzetnici01

Predložene su i izmjene odluke o bezbjednosti saobraćaja u pravcu oslobađanja nekih parking mjesta za dostavna vozila. Na kraju je dogovoreno da se ovakvi sastanci redovno održavaju i to najmanje 2 puta godišnje.