Potpisan memorandum o razumjevanju

kartas2

U Goraždu je 18. 06. 2014. godine održan prvi sastanak svih projektnih aktera u projektu „Interakcija i lokalni razvoj u zajednicama tri opštine Gornjedrinske regije 2014 – 2017“ pod pokroviteljstvom „Karitasa“ Švajcarske. Sastanku su, kao partneri u projektu, prisustvovali predstavnici opština Rudo, Novo Goražde i Ustikolina.

U ime opštine Rudo sastanku su prisustvovali Rato Rajak, Načelnik opštine Rudo, Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti i Zoran Đurović, sekretar Skupštine opštine Rudo, te predstavnici mjesnih zajednica Mioče, Staro Rudo i Strgačina koje će biti obuhvaćene projektom. Ovim sastankom zvanično je otvoren projekat čija je osnovna ideja izgradnja mira i tolerancije i afirmisanje građanske inicijative.

Projekat traje tri godine i njegova vrijednost je oko 100 000 KM. Svake godine, u projekte će biti uloženo po 33 000 KM u humanitarne akcije, izgradnju infrastrulture i sl., sa učešćem opštine od 20%. Odabir aktivnosti koji će se finansirati ovim projektom, kao i izbor članova aktivacionih timova će izvršiti sami građani mjesnih zajednica obuhvaćenih ovim projektom.

Ovom prilikom potpisan je i Memorandum o razumjevanju od strane načelnika opština Rudo, Novo Goražde i Ustikolina, predstavnika donatora „Karitas“ Švajcarska i Udruženja žena „Most“ Višegrad kao partnera u projektu.

Načelnik opštine Rudo gospodin Rato Rajak se zahvalio donatoru na humanim namjerama i izdvojenim sredstvima i dao punu podršku opštine Rudo ovom projektu. Istakao je da će opština Rudo odgovoriti svojim obavezana u projektu i da će svi kapaciteti opštinske uprave Rudo biti na raspolaganju aktivacionim timovima u toku realizacije ovog projekta.

karias1