„Karitas“ u Novom Goraždu

karitas slika

U Novom Goraždu je, 10. 10. 2014. godine, održan sastanak svih projektnih aktera u projektu „Interakcija i lokalni razvoj u zajednicama tri opštine Gornjedrinske regije 2014 – 2017“, pod pokroviteljstvom organizacije „Karitas“ – Švajcarska. Sastanku su, kao partneri u projektu, prisustvovali predstavnici opština Rudo, Novo Goražde i Ustikolina.

U ime opštine Rudo, sastanku su prisustvovali Zoran Đurović – sekretar Skupštine opštine Rudo, te predstavnici mjesnih zajednica, koje će biti obuhvaćene projektom, i to: Mioče – Nikitović Igor, Staro Rudo – Janković Njegoš i Strgačina – Klačar Mujo.

Na ovom sastanku, izvršen je odabir projekata, za svaku mjesnu zajednicu na osnovu predloga građana ovih mjesnih zajednica. Konačnu odluku o tome koji projekti će biti realizovani, kroz ovu aktivnost, daće donator,u narednih deset dana.

Za mjesne zajednice Mioče i Staro Rudo,planirano je da se radi na adaptaciji prostorija mjesnih zajednica, za potrebe savjeta mjesnih zajednica, mladih i penzionera i uređenje prostora oko zgrade.

Za mjesnu zajednicu Strgačina, planirano je uređenje kampa u Strgačini i popravka puta Šahdani – Glog – Oputnica.

Treba napomenuti da ovaj projekat traje tri godine i njegova vrijednost je oko 100 000 KM. Svake godine, u projekte će biti uloženo po 33 000 KM u humanitarne akcije, izgradnju infrastrulture i sl., sa učešćem opštine od 20%.