Završeni 14. Vidakovićevi dani

IMG_0457[1]

U nedelju, 7. decembra zvanično je završena, prema mišljenju posjetilaca, jedna od boljih i sadržajno bogatijih manifestacija, Vidakovićevi dani.

Svečana akademija u sklopu manifestacije počela je Himnom Bože pravde u izvođenju hora Sveti Knez Lazar iz Priboja. Akademiju je otvorio načelnik opštine Rudo, Rato Rajak, a himnu Prosvjete je govorila Ana Ostojić.

Specijalni gosti manifestacije su bili akademik Matija Bećković i dramska umjetnica Jelena Žigon. Besjedu o Milošu Vidakoviću govorio je akademik pof. Dr Vojislav Maksimović, a pjesnik Matija Bećković o važnosti Miloša Vidakovića i svoje izabrane pjesme.

Dramska umjetnica, Jelena Žigon je nadahnuto govorila pjesme iz Kosovkog ciklusa zajedno sa narodnom mladom guslarkom Bojanom Peković. Nagrađenu pjesmu na temu „Gavrilo Princip – borac za slobodu Srpskog naroda“ na kojem je učestvovalo 46 opština, govorila je učenica Dejana Paponjak. Na kraju akademije, direktor CKPD Prosvjeta Rudo učesnicima je podjelio cvijeće i zahvalnice.

Manifestacija je održana pod pokroviteljstvom opštine Rudo, J U CKPD ”Prosvjeta“ Rudo, OO CKPD „Prosvjeta“ Rudo, Televizije Rudo i COD „Luna“, Omladinski savjet Rudo. Medijski pokrovitelj je bila televizija Rudo.

hhhhh