36. „Višegradska staza“ – 19. susret bibliotekara RS

bibliot

Na ovogodišnjem 19. susretu bibliotekara Republike Srpske, koji su održani u Višegradu u okviru kulturne manifestacije „Višegradska staza“, povelja „Đorđe Pejanović“ dodjeljena je Narodonoj biblioteci „Đirilo i Metodije“ iz Prijedora.

Povelja „Đorđe Pejanović“ dodjeljena je i najboljim bibliotekarima Srpske, Radmili Velimir iz Narodne Biblioteke „Branko Radičević“ Derventa i Biljani Pajić iz Narodne biblioteke Milići, te najboljem menadžeru u bibliotekarstvu, Ozrenki Đurić, iz Narodne biblioteke „Branko Čučak“ Han Pijesak.

Povelje nagrađenima će uručiti Stojka Mijatović, predsjednik Društva bibliotekara Republike Srpske, na svečanoj Akademiji, u sklopu ovogodišnje „Višegradske staze“.

U okviru susreta bibliotekara otvorena je izložba starih srpskih rukopisa, koju je priredila Gradska biblioteka iz Kragujevca (Srbija).

Skupu su prisustvovali i bibliotekari iz Narodne biblioteke „Prosvjeta“ iz Rudo.