Ponovni javni oglas za prodaju pokretne imovine pribavljene putem licitacije

REPUBLIKA SRPSKA

OPŠTINA RUDO

– NAČELNIK –

Broj: 02 – 020 – 70/ 14

Datum: 18. jun 2015.godine

Na osnovu člana 43. Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 101/ 04, 42/ 05, 118/ 05 i 98/ 13) i člana 4. Odluke o učestvovanju opštine na licitacijama u postupku namirenja potraživanja za nevraćene kredite za podsticaj razvoja lokalne zajednice („Službeni glasnik opštine Rudo“, broj 11/ 13, 13/ 13, 10/ 14 i 5/ 15), Načelnik opštine Rudo, raspisuje

PONOVNI JAVNI OGLAS

za prodaju pokretne imovine pribavljene putem licitacije

u postupku namirenja potraživanja za nevraćene kredite

za podsticaj razvoja lokalne zajednice

I PREDMET OGLASA je ponovna prodaja putem neposredne pogodbe pokretne imovine pribavljene putem licitacije u postupku namirenja potraživanja za nevraćene kredite za podsticaj razvoja lokalne zajednice i to:

a) Mašina za izradu bodljikave žice „Wafios“, godina proizvodnje 1978, inv.broj: 00153;

b) Mašina za izradu eksera velika „Wafios“, godina proizvodnje 1973, inv.broj: 00161;

v) Mašina za izradu eksera srednja „Wafios“, godina proizvodnje 1973, inv.broj:00162;

II Ponovna prodaja pokretnih stvari iz tačke  I  Oglasa vršiće se neposrednom pogodbom, nakon isteka roka za evidentiranje svih zainteresovanih potencijalnih kupaca, putem direktnog pokušaja postizanja dogovora sa Načelnikom opštine , koji zastupa opštinu Rudo i predstavnika zainteresovanih kupaca u terminima koji će biti naknadno određeni.

III Procijenjena vrijednost stvari iz tačke I Oglasa shodno Nalazu i mišljenju  vještaka odgovarajuće struke iznosi:

a)                                   13.200,00 KM

b)                                      7.300,00KM

v)                                     5.400,00 KM

Ukupna procijenjena vrijednost svih stvari iznosi: 25. 900, 00 KM

Cijena,ako bude postignuta putem neposredne pogodbe ne može ići ispod 1/ 3 procijenjene vrijednosti shodno članu 4a Odluke.

IV Pravo učešća na ponovnoj prodaji putem neposredne pogodbe imaju sva pravna i fizička lica, koja u ostavljenom roku se prijave  na evidentiranje Liste zainteresovanih kupaca.

V Prodaja se vrši po načelu„ viđeno-kupljeno“, bez naknadnih prigovora i žalbi i bez mogućnosti njihovog vraćanja i reklamacije, ukoliko se naknadno utvrde neki nedostaci, a sve poreze i troškove snosi kupac.

VI Ako najpovoljniji ponuđač/kupac ne uplati ukupnu kupoprodajnu cijenu u roku od 8 (osam) dana od dana zaključenog postupka Neposrednom pogodbom, smatra se da je odustao od kupovine .

Kupac je dužan obezbjediti utovar i prevoz stvari u prisustvu osobe ovlaštene za licitaciju.

VII Predmet prodaje se može pogledati svaki radni dan u periodu od 11 do 13 časova u krugu AD „Novi autodijelovi“ Rudo uz prisustvo ovlaštene osobe opštine Rudo.

VIII Rok za podnošenje (evidentiranje) prijava za učešće na licitaciji je 6.jul 2015. godine,kao poslednji dan za podnošenje prijava.

Oglas će se objaviti na  TV Rudo, internet stranici i Oglasnoj tabli opštine Rudo.

Prijave za evidentiranje na Listu zainteresovanih kupaca se podnose putem telefona kontakt osobi: Nikitović Igoru na tel: 058/ 711-360 ,ili lično u kanelariji broj 5, zgrada opštine Rudo u periodu od 08-15 časova ili putem mejla leaprudo@spinter.net

NAČELNIK OPŠTINE

Rato Rajak, dipl.inž.arh.