Bronza za Slobodana Rakića na Prvim PARA-MOSI igrama

Ove godine u okviru MOSI igara koje su održane u Požegi, održane su i Prve PARA-MOSI igre na kojima su se takmičili predstavnici sedam gradova u šahu, streljaštvu i sportskom ribolovu.

Na ovim igrama učestvovale su i osobe sa invaliditetom iz Rudog. Na Prvim PARA-MOSI igrama od sportista iz Rudog najbolji rezultat ostvario je Slobodan Rakić, osvojivši bronzanu medalju u streljaštvu.

Na PARA-MOSI igrama zlatne medalje osvojili su: Ana Đokić iz Užica u streljaštvu, Slaviša Šušanj iz Priboja u šahu, i ribolovci Kosa Alempijević iz Arilja i Šefik Kriješterac iz Priboja. Srebrnim medaljama okitili su se: Slađana Stamenković iz Višegrada u strijeljaštvu, šahista Šefik Kriješterac iz Priboja i ribolovci Milenija Milosavljević iz Arilja i Dragan Radovanović iz Požege.

Pored našeg Slobodan Rakić, bronzane medalje osvojili su šahista Jovan Joković iz Požege i ribolovci Zoran Savić iz Požege i ariljac Ognjen Brkić.

Na sledećim igrama koje će biti održane u Rogatici, svakako treba očekivati brojnije učešće osoba sa invaliditetom.