Petrovdanske svečanosti

Nakon filma  „Bitka za Sevastopolj“, koji je juče prikazan u velikoj sali Doma kulture „Prosvjeta“, večeras će u okviru „Petrovdanskih svečanosti“ sa početkom u 21.00 čas na Trgu slobode biti održan koncert zabavne muzike na kojem će nastupati muzičke grupe: „Kulturni centar“ Pale i „Paranoid“ Rudo.

U nastavku slijedi pregled (sadržaj predviđen za naredne dane)

Petak, 10.07.2015

20.00 – Pozorišna predstava „ART“ – Amatersko pozorište iz Prijepolja (Velika sala Doma kulture)

Subota, 11.07.2015

17.00 – Pomen plemenskom kapetanu Stevanu Marniću i pripadnicima Crnogorske sandžačke vojske serdara Janka Vukotića (gradsko groblje).

Stevan Marnić  poginuo je 1915. godine braneći Rudo zajedno sa pripadnicima Crnogorske sandžačke vojske serdara Janka Vukotića. Pomen će obaviti sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve ruđanske parohije uz prisustvo delegacije Opštine Berane.

17.30 – Promocija knjige „Preci i potomci“, Goran Kikovića predsjednik Skupštine opštine Berane (svečana sala Doma kulture)

19.00 – 4. revijalna međunarodna smotra folklora (Trg slobode)

Nedelja, 12.07.2015

Od 11.00 – Prijem gostiju (svečana sala Doma kulture)