Петровданске свечаности

Након филма  „Битка за Севастопољ“, који је јуче приказан у великој сали Дома културе „Просвјета“, вечерас ће у оквиру „Петровданских свечаности“ са почетком у 21.00 час на Тргу слободе бити одржан концерт забавне музике на којем ће наступати музичке групе: „Културни центар“ Пале и „Параноид“ Рудо.

У наставку слиједи преглед (садржај предвиђен за наредне дане)

Петак, 10.07.2015

20.00 – Позоришна представа „АРТ“ – Аматерско позориште из Пријепоља (Велика сала Дома културе)

Субота, 11.07.2015

17.00 – Помен племенском капeтану Стевану Марнићу и припадницима Црногорске санџачке војске сердара Јанка Вукотића (градско гробље).

Стеван Марнић  погинуо је 1915. године бранећи Рудо заједно са припадницима Црногорске санџачке војске сердара Јанка Вукотића. Помен ће обавити свештенство Српске православне цркве руђанске парохије уз присуство делегације Општине Беране.

17.30 – Промоција књиге „Преци и потомци“, Горан Киковића предсједник Скупштине општине Беране (свечана сала Дома културе)

19.00 – 4. ревијална међународна смотра фолклора (Трг слободе)

Недеља, 12.07.2015

Од 11.00 – Пријем гостију (свечана сала Дома културе)