Uzvratna posjeta opštini Mrkonjić Grad

Dana 21.07.2015. godine, organizovana je uzvratna posjeta predstavnika Opštine Rudo i PZ „Uvac-Rudo“, Mrkonjić Gradu s ciljem razmjene iskustava u organizovanju i podršci malinarskoj proizvodnji, u okviru projekata koji su podržani od strane IRB RS, kroz „Mehanizma za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja u Republici Srpskoj“.

maline

Prema riječima Mirka Mijuškovića, tokom posjete učesnici su razgovarali o načinu kako trenutne kapacitete hladnjače u Mrkonjić Gradu, koji se koriste za skladištenje šljive i jabuke, što se pokazalo kao neisplativo,  preorjentisati za skladištenje maline i jagodastog voća.

Na inicijativu Opštine Rudo razgovaralo se i o programskom upravljanju proizvodnje jagodastog voća i njegovoj primjeni u Republici Srpskoj.

Svi učesnici su iskazali zadovoljstvo povodom razmjene iskustava, kao i spremnost za nastavak saradnje u pitanjima od zajedničkog interesa.