Škole u Rudom spremne za doček đaka

U Osnovnoj školi „Boško Buha“ u Štrpcima i Osnovnoj školi „Rudo“  sve je spremno za početak nove školske godine, koja počinje u utorak, 1. septembra.

Ove godine osnovnu školu će pohađati ukupno 415 đaka. U školsku 2015/ 16 u dvije osnovne škole u Rudom u prvi razred ukupno je upisan 31 učenik.

Prema informacijama iz poručne OŠ „Boško Buha“  u Mioču, u ovoj školi još uvijek traju radovi na rekonstrukciji zgrade za koje se očekuje da će biti završeni do kraja septembra.

Rekonstrukciju zgrade OŠ „Boško Buha“ vrši firma Primus iz Rogatice a finansira se iz donacije Japanske vlade.

Za novu školsku godinu spreman je i Srednjoškolski centar-SŠC Rudo. Prema riječima Natalije Novaković, sekretara škole obavljene su sve pripreme, sistematski pregledi osoblja i završeni popravni ispiti. Školsku 2015/ 16 pohađaće 152 srednjoškolca.

Opština Rudo je ove godine, pored besplatnog prevoza za đake iz udaljenih dijelova opštine, obezbjedila i izdvojila sredstva za nabavku oko 7o kompleta udžbenika za đake od trećeg do petog razreda, koji pohađaju OŠ sa sjedištem na području opštine Rudo, čiji su roditelji nezaposleni. Sredstva su obezbjeđena iz uštede koja je ostvarena u budžetu.