Farma koza Stanić iz Rudog opet nagrađena na izložbi u Rogatici

Picture 016Na 51. regionalnoj poljoprivrednoj izložbi u Rogatici farma koza iz Rudog osvojila dvije nagrade.

U subotu 3. oktobra, u Rogatici je u organizaciji Odjeljenja za privredu u administrativnoj službi opštine Rogatica, a pod pokroviteljstvom Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, održana je „51. regionalna poljoprivredna izložba“.

Učesnici izložbe bili su uzgajivaći goveda, ovaca, koza i konja iz oblasti stočarstva, proizvođači sjemenskog i merkantilnog krompira, zatim proizvođači skorupa-kajmaka i tradicionalnih proizvoda od voća i povrća, pčelinjih proizvoda, domaće kuhinje i kućne radinosti iz 14 opština: Pale, Han Pijesak, Sokolac, Rudo, Višegrad, Čajniče, Novo Goražde, Goražde, Foča, Foča/ Ustikolina, Pale/ Prača, Istočni Stari Grad, Kalinovik i Rogatica.

Tokom izložbe nagrađena su 92 izlagača, a ukupan fond nagrada iznosio je 25. 000 KM.

Ove godine iz Rudog su na izložbi učestvovala dva izlagača i to: Udruženje žena „Eva“ koje je predstavilo svoje proizvode iz kućne radinosti i Farma koza Stanić, vl. Radojka Stanića iz Rudog koja je učestvovala u takmičarskom dijelu izložbe.

Farma koza je odnijela dvije nagrade. Drugo mjesto u kategoriji koza i treće mjesto u kategoriji jarica. Ovo je druga godina za redom da Farma koza osvaja nagradu na ovom takmičenju, čim je potvrdila kvalitet. Prošle godine osvojila je drugo mjesto u obe kategorije.

Farma koza