Obilježen Mitrovdan u Rudom

slava_borci

U nedelju, 08. 11. 2015. godine Sv. liturgijom u crkvi Sv. apostola Petra i Pavla u Rudom Opštinska boračka organizacija Rudo započela je proslavu krsne slave Boračke organizacije Republike Srpske Sv. velikomučenik Dimitrije-Mitrovdan.

U 11. 00 časova predstavnici Opštinske boračke organizacije polaganjem cvijeća i prisluženjem svijeća na spomen obilježju poginulim borcima Otadžbinskog rata a uz sasluženje protojereja-stavrofora Sava Bradonjića i jereja Vasilija R. Cvjetkovića, i uz prisustvo gostiju, boraca VRS i članova njihovih porodica održan je pomen poginulim borcima u Spomen sobi Rudo.

U 12. 00 časova uz lomljenje kolača i prigodno posluženje nastavljena je proslava u MZ Staro Rudo.

Domaćin skupa, Ranko Terzić član predsjedništva BO Rudo i predsjednik Mjesnog odbora BO Staro Rudo u svom obraćanju je istakao da nikada nećemo zaboraviti borce RS koji su položili svoje života na braniku svoje vjere i otadžbine, te da ćemo čuvati i sačuvati ono za što su oni dali svoje živote.

Mirko Bugarin predsjenik Skupštine RVI i PPB Priboj iz Srbije izjavio je tom prilikom da će u budućnosti saradnja između ove dvije boračke organizacije iz Priboja i Rudog biti intenzivnija kroz zajedničke akcije.

borci_slava

borci