Potpisan ugovor za rekonstrukciju i adaptaciju domova zdravlja u Rudom, Čajniču i Novom Goraždu

Nakon zakonski provedene tenderske procedure, ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Dragan Bogdanić potpisao je danas ugovor sa direktorom firme Konstruktor d.o.o iz Foče Novicom Ivanovićem za rekonstrukciju i adaptaciju Doma zdravlja Rudo, adaptaciju dijela Doma zdravlja Čajniče i adaptaciju Doma zdravlja Novo Goražde.

Riječ je o ukupnoj investiciji od 725.183,46 KM koja će biti realizovana za adaptaciju objekta za rad četiri tima porodične medicine, laboratoriju i kotlovnicu u Domu zdravlja Rudo, novu stolariju, podove i unutrašnje radove u Doma zdravlja Čajniče, kao i novu stolariju, grijanje i unutrašnje radove u Domu zdravlja Novo Goražde.

Za realizaciju ugovora za rekonstrukciju i adaptaciju domova zdravlja Rudo i Čajniče, Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske obezbijedilo je 70 odsto sredstava kroz projekat Jačanje zdravstvenog sektora – dodatno finansiranje, dok su preostalih 30 odsto sredstava obezbijedile opštine Rudo i Čajniče.

Za radove na Domu zdravlja Goražde, Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske obezbijedilo je puni iznos sredstava obzirom da je riječ o izrazito nerazvijenoj opštini.

U okviru projekta HSEP – Jačanje zdravstvenog sektora, od 2012. godine do sada, završeni su objekti u Modriči (izgradnja dijela Doma zdravlja za porodičnu medicinu), u Bijeljini (izgradnja ambulanti Banjica, Magnojević i Trnjaci), u Loparama (sanacija Doma zdravlja i ambulante Priboj), u Kalinoviku (sanacija Doma zdravlja), u Doboju (sanacija ambulanti Osječani i Paklenica), u Derventi (sanacija ambulante Osinja), u Jezeru (izgradnja ambulante Jezero, Doma zdravlja Mrkonjić Grad), u Prijedoru (sanacija ambulante Omarska i hitne službe Doma zdravlja), u Rogatici (sanacija ambulante Borike i izgradnja dijela nadstrešnice Doma zdravlja), u Petrovu (sanacija Doma zdravlja i izgradnja ambulante Karanovac), u Donjem Žabaru (izgradnja ambulante Donji Žabar, Doma zdravlja Bijeljina), u Brodu (sancija Doma zdravlja), u Šamcu (dogradnja Doma zdravlja za prostorije RTG), u Vukosavlju (izgradnja ambulante Vukosavlje, Doma zdravlja Modriča), u Krupi na Uni (izgradnja ambulante Dubovik), u Banjaluci (izgradnja ambulante Bočac i Borkovići), a planirana je i izgradnja zajedničkog objekta ambulante i mjesne zajednice Donja Kola.

Ukupna vrijednost svih do sada izvedenih radova po projektu HSEP – Jačanje zdravstvenog sektora iznosi preko 2.500.000,00 KM.

Preuzeto sa sajta Vlade RS