Evidencija lokalnih puteva

mzzDana 04.02.2016. godine u maloj sali Doma kulture u Rudom održan je sastanak predstavnika opštine Rudo i savjeta mjesnih zajednica. Tema sastanka bila je problem nedostatka evidencije puteva na teritoriji opštine Rudo, pa je  predstavnicima mjesnih zajednica određen rok do kog su dužni evidentirati sve puteve na području svoje mjesne zajednice i istu dostaviti Koordinatoru mjesnih zajednica pri opštinskoj upravi Rudo, radi formiranja Registra puteva opštine Rudo.

Pored puteva, predstavnici mjesnih zajednica su se dotakli i problematike u vezi aktuelne evidencije grobalja na području svoje mjesne zajednice. Skupština opštine Rudo je na sjednici održanoj 6.novembra 2015. g donijelamz Odluku o grobljima i pogrebnoj djelatnosti, kojom je pored ostalog uređen i način upravljanja grobljima, a radi lakše primjene iste potrebno je bilo ustrojiti i evidenciju grobalja po mjesnim zajednicama.

Prema ovoj Odluci ostalim grobljima u vlasništvu opštine Rudo, upravlja uprava groblja koju imenuje Savjet mjesne zajednice.