Svečano otvoren Interkulturalni kamp Rudo-Strgačina 2016

Kamp je otvoren uz poznatu dječiju pjesmu “Djeca su ukras svijeta”, Ljubivoja Ršumovića i prigodan program koji su pripremili i izveli učenici osnovnih škola „Avdo Smailović“ iz Sarajeva, „Fahrudin Fahro Baščelija“ iz Goražda, „Sveti Sava“ iz Foče i „Buško Buha“ iz Štrbaca, koji su ujedno i prvi učesnici ovog kampa.

Ispred organizatora kampa, prisutne na otvaranju pozdravila je Milena Kujundžić, predsjednica Udruženja “Nada”. Ona je u svom uvodnom obraćanju istakla da je ovo kamp prijateljstva, mira, razumjevanja i ljubavi koji se već petu godinu zaredom organizuje uz finansijsku podršku Američke ambasade u BiH.

kampUčesnike kampa ispred opštine Rudo, pozdravio je, zaželio dobrodišlicu i uspješan rad, Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu društvene djelatnosti. On je pohvalio kamp i rad Udruženja „Nada“ i izrazio zahvalnost donatorima koji su omogućili organizaciju kampa.

Ovogodišnji kamp će trajati 6 nedelja. U njemu će u šest smijena boraviti ukupno 240 djece školskog uzrasta, a sa njima će biti i isto toliko djece sa poteškoćama u razvoju iz više gradova, uz pratioce. Očekuje se da će kroz kamp proći više od 500 učesnika.

Prvu grupu koja je otvorila ovaj kamp čini  više od 40 učenika iz osnovnih škola „Avdo Smailović“ iz Sarajeva, „Fahrudin Fahro Baščelija“ iz kamp1Goražda, „Sveti Sava“ iz Foče i „Buško Buha“ iz Štrbaca sa svojim nastavnicima. U kampu učestvuju i djeca sa posebnim obrazovnim potrebama, goraždanske OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“, kao i članovi ruđanskog udruženja za pomoć licima sa posebnim potrebama „Nada“.

Kao i ranijih godina organizatori su pripremili brojne edukativne sadržaje, zabavne i sportske programe, kao i izlete u Rudo i Višegrad, kako bi se učesnici kampa upoznali sa kulturno – istorijskim spomenicima u ovom kraju. Ove godine, predstavnici svake od škola zasadiće jedno drvo – drvo koje simbolizuje prijateljstvo i povezanost među ljudima.