Programsko upravljanje za veći prinos maline

hladnjaca_tunel (1)

U srijedu 07.09.2016. godine zvanično je stavljen u upotrebu tunel za brzo zamrzavanje, i predstavljeni su ostali rezultati projekta „Programsko upravljanje u službi crvenog zlata“.

Putem ovog projekta na postojećoj Hladnjači Uvac izvršena je dogradnja objekta te nabavljena opreme za brzo zamrzavanje, čim su prošireni postojeći rashladni kapaciteti za brzo zamrzavanje. Takođe, projekat je omogućio i uspostavljanje modela „Programsko upravljanje“ koji malinarima pruža stručnu, materijalnu i mentorsku podršku prilikom uspostavljanja zasada, kao i uspostavljanje stručno-savjetodavne službe koja djeluje u sklopu PZ „Uvac-Rudo“. Osim toga,  obezbjeđeno je 80.000 sadnica maline po povoljnim cijenama za socijalno ugrožene porodice sa prostora opštine Rudo, te edukacija za više od 200 malinara i predstavnika 4 opštine.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 124.967 KM,  od čega je 99.974 KM obezbjeđeno iz Finansijskog mehanizma a 24.993,54 KM od strane opštine Rudo.

Finansijski mehanizam uspostavljen je s ciljem doprinosa uspješnoj realizaciji prioritetnih projekata identifikovanih u lokalnim strategijama razvoja, i predstavlja zajedničku inicijativu Ministarstva finansija Republike Srpske, Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Investiciono-razvojne banke Republike Srpske (IRBRS), Ambasade Švajcarske i Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP) u BiH.

hladnjaca_tunel (2)