Obilježen Dan borca

borciPovodom obilježavanja Dana Borca, BORS Opštinski odbor Rudo, organizovao je  14.02.2017. godine u Rudom na Centralnom spomen obilježju, pomen poginulim borcima iz  Rudog.

Parastos poginulim borcima je služen  od strane sveštenika Hrama SV. apostola Petra i Pavla, a pristunima se obratio Mirko Stanić, član skupštine  BORS-a.

On je u svom obraćanju prisutne podsjetio na značaj obilježavanja ovog datuma, da se ne smiju zaboraviti oni koji su svoje živote uzidali u temelje Republike Srpske i da ih njihovi saborci nikada neće zaobraviti. Ujedno on se osvrnuo i na težak materijalni položaj boračke populacije.

Pomenu su prisustvovali predstavnici BORS-a, Opštine Rudo, članovi porodica poginulih boraca i građani Rudog.

Pomen poginulim borcima i parastosi služeni su i kod mjesnih spomen obilježja.

borci1 (1)