Обиљежен Дан борца

borciПоводом обиљежавања Дана Борца, БОРС Општински одбор Рудо, организовао је  14.02.2017. године у Рудом на Централном спомен обиљежју, помен погинулим борцима из  Рудог.

Парастос погинулим борцима је служен  од стране свештеника Храма СВ. апостола Петра и Павла, а пристунима се обратио Мирко Станић, члан скупштине  БОРС-а.

Он је у свом обраћању присутне подсјетио на значај обиљежавања овог датума, да се не смију заборавити они који су своје животе узидали у темеље Републике Српске и да их њихови саборци никада неће заобравити. Уједно он се осврнуо и на тежак материјални положај борачке популације.

Помену су присуствовали представници БОРС-а, Општине Рудо, чланови породица погинулих бораца и грађани Рудог.

Помен погинулим борцима и парастоси служени су и код мјесних спомен обиљежја.

borci1 (1)