Interkulturalni kamp RUDO – STRGAČINA

Interkulturalni kamp RUDO – STRGAČINA ponovo je mjesto okupljanja učenika osnovnih škola iz BiH.  U ponedeljak, 07. avgusta u kamp su stigli učenici i nastavnici dvije škole iz Sarajeva i učenici škola iz Rudog i Štrbaca. U okviru naredne smjene koja počinje 13.08. u kamp dolaze učenici i nastavnici iz Tešnja, Šija, Mokrog, Istočnog Sarajeva i Višegrada.

kamp (2)

Prvi dan, u okviru ove smjene, protekao je u radnoj i zabavno-sportskoj atmosferi. Narednih dana učesnike ovogodišnjeg kampa očekuju interesanti sadržaji i izleti.

Kamp je ove godine podržan kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“, koji predstavlja zajedničku inicijativu finasiranu sredstvima vlada Švicarske i Švedske, a koju provodi razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u saradnji s Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Ministarstvom pravde Federacije BiH, Ministarstvom uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Vladom Brčko distrikta i entitetskim

kamp (1)savezima opština i gradova.