„Vidakovićevi dani kulture“

Kulturna manifestacija „Vidakovićevi dani kulture“ počeće u petak i trajaće do nedelje 26. novembra.

Sedamnaesti Vidakovićevi dani kulture biće otvoreni u petak izložbom slika Škole ikonopisa Pravoslavnog centra za mlade Mitropolije Dabrobosanske „SV. Petar Sarajevski“.

U okviru trodnevne manifestacije iz bogatog sadržaja izdvojili bi nekoliko kurioziteta ovogodišenje manifestacije.

Kako to običaj nalaže, svečanu akademiju otvoriće će načelnik opštine Rudo Rato Rajak, a ove godine specijalni gosti biće glumica Lidija Vukićević i književnik  Radomir Andrić. Organizatori će na kraju prvog dana proglasiti i pobjednike nagradnog pjesničkog konkursa „Miloš Vidaković“ 2017, koji je ove godine privukao veliku pažnju pjesnika iz zemalja u regionu, pa je ove godine pristiglo preko pet stotina radova iz BiH, Srbije, Makedonije i Slovenije.

Drugog dana, biće izvedena predstava Amaterskog dramskog pozorišta Rudo, „Pismo Majci“ autorke Jovane Ostojić, a ljubitelji književnosti će moći uživati u djelima gostiju iz Gornjeg Milanovca i Užica .

Drugog i trećeg dana manifestacije biće održan prvi naučni skup: „Miloš Vidaković- Carski soneti Mladobosanske književnosti kao odraz društvenih prilika pred Veliki rat“.

Manifestacija će biti završena nastupima folkloraca iz Nove Varoši, Bajine Bašte i Rudog.

Manifestacija „Vidakovićevi dani kulture“ pokrenuta je 2000. godine.

Miloš Vidaković rođen je 1891. godine u Rudom. Bio je pjesnik, književni kritičar i član organizacije Mlada Bosna.

VIDAKOVIĆEVI DANI 2017
Program:

24.11. (Petak)

-18:00 č -Izložba slika Škole ikonopisa Pravoslavnog centra za mlade Mitropolije Dabrobosanske „SV. Petar Sarajevski“  (Galerija „Prosvjeta“ Rudo)

-19:00 č – Svečana akdemija (Velika sala Doma kulture)
Učesnici:   glumica Lidija Vukićević
književnik  Radomir Andrić
Hor „Sveti knez Lazar“ Priboj
Etno grupa „Prosvjeta“ Rudo
Proglašenje pobjednika pjesničkog konkursa „Miloš
Vidaković“ 2017.

25.11. (Subota)