Druženje djece iz cijele BiH u interkulturalnom kampu Strgačina

Juče se u Interkulturalnom kampu u Strgačini okupio veliki broj gostiju kako bi zajedno, uz pjesmu i druženje obilježili početak ovogodišnjeg projekta.

kamp1

Na prigodnoj priredbi, koju su za goste pripremili učesnici kampa, prisutnim su se obratili Milena Kujundžić predsjednica udruženja NADA Rudo, Dragan Jovanović, načelnik odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatosti opštine Rudo, Marek Kubiček šef terenskog ureda OSCE-a u Foči i Asima Džambegović ispred kabineta gradonačelnika grada Goražda.

kamp

Ovom prilikom još jednom je istaknuta velika zahvalnost Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u BiH, koja već više godina obezbjeđuje finansijska sredstva za realizaciju ovog pojekta, koji će i ove godine okupiti oko 240 učesnika iz škola i udružanja za pomoć osobama sa posebnim potrebama iz čitave BiH.

Organizator kampa je Udruženje za pomoć osobama sa posebnim potrebama „Nada“ iz Rudog koje već 8 godina neprekidno u Strgačini kod Rudog svake godine okupi veliki broj učenika i nastavnika iz više bh. gradova.

strgacina

Milena Kujundžić, predsjednica Udruženja „Nada“ iz Rudog ističe da je kamp u misiji povezivanja ljudi, druženja i dobre zabave, a posebna priča je svakako plemeniti motiv da se pruže jednake mogućnosti djeci bez obzira na njihove potrebe i mjesta iz kojih dolaze. A upravo to i nudi mjesto na kojem se okupljaju.