Asfaltirane dionice puteva u mjesnim zajednicama Staro Rudo i Strgačina

Završeno je asfaltiranje dionica puteva u MZ Staro Rudo i MZ Strgačina.

U Starom Rudom je asfaltirana dionica koja se nalazi između mosta i regionalnog puta. U Strgačini je asfaltirana dionica koja se nalazi između mosta na Radojni i mosta na rijeci Sućeski.

Asfaltiranje je realizovano kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH” koji sprovodi Razvojni program Ujedinjenih nacija u BiH (UNDP).

U okvriru ovog projekta, građani ove dvije mjesne zajednice na drugom  forumu  izglasali su asfaltiranje puta kao prioritet, koji je podržan od strane donatora vlada Švicarske i Švedske i opštine Rudo.

Projekat će doprinijeti unapređenju kvaliteta života građana mjesnih zajednica Staro Rudo i Strgačina.

U okviru projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH”  ugovoreni su i radovi za postavljanje javne rasvjete u Jelićima i Ustibru.

staro rudo staro rudo1 Str 1 Str2