Vatrogasno društvo Rudo podjelilo opremu za 10 mjesnih zajednica

U okviru projekta “Unapređenje bezbjedonosne i ekološke kulture građana opštine Rudo”, juče je u prostorijama Vatrogasnog društva Rudo, podjeljena vatrogasna opreme za 10 dobrovoljnih vatrogasaca iz 10 mjesnih zajednica. Oprema se sastoji od 10 kompleta aparata za gašenje požara, naprtnjača, krampi i lopata.

Pored opreme, kroz projekat je obavljena i obuka dobrovoljnih vatrogasaca, koji su  delegirani ispred savjeta mjesnih zajednica, a pripremljen je i informativni materijal za djecu i i odrasle.

Do kraja projekta, u planu je volonterska ekološka akcija i edukacija djece i građana kako postupati u slučaju požara.

Ovaj projekat se sprovodi u okviru programa Relod zapadni Balkan koji finansira Evropska unija u BIH a implementira UNDP u saradnji sa opštinom.