Svečano otvorena omladinska sala u Štrpcima

strpci1U Štrpcima je posle dugog niza godina propadanja, renovirana i uređena Omladinska sala.

Sala u kojoj su nekada organizovani različiti kulturni događaji za mlade i ostale stanovnike ove mjesne zajednice, renovirana je sredstvima koja su obezbjeđena kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“, nakon što su građani na forumu koji je održan prošle godine, prepoznali ovo kao prioritet.

Na svečanom otvaranju sala je bila prepuna. Pored građana ove mjesne zajednice, na svečanom otvaranju su bili su prisutni opštinski zvaničnici, odbornici i gosti iz drugih mjesnih zajednica.

Tom prilikom prisutnima se obratio Načelnik opštine Rudo, koji je pohvalio rad MZ Štrpci, ističući da je jedna od najaktivnijih mjesnih zajednica na prostoru opštine Rudo.

Prije zabavnog sadržaja prisutne je pozdravio i predsjednik Savjeta mjesne zajednice Štrpci, koji se tom prilikom zahvalio donatorima, vladama Švicarske i Švedske, UNDP-u, opštini Rudo i njenim službama jer su omogućili da se projekat realizuje.

Mjesna zajednica Štrpci, je još jednom potvrdila da je odličan domaćin. Posebno za ovu priliko građani ove MZ, su uz podršku OŠ „Boško Buha“ i JU CKPD „Prosvjeta“ Rudo organizovali prigodan kulturno-umjetnički sadržaj za sve prisutne, kao i posluženje.

U okviru kulturno umjetničkog progama koji je trajao gotovo sat vremena smjenjivali su se najmlađi sugrađani izvodeći recitacije i skečeve. Posebno uživanje je bilo gledati nastup KUD-a „Prosvjeta“ koje je oduševio sve prisutne.

strpci