Priboj i Rudo dobili licencirane teniske trenere

U okviru programa prekogranične saradnje između Srbije i Bosne i Hercegovine uspješno se realizuje projekat „Bijeli sport i kulturno-istorijsko naslijeđe sa kraja 19. vijeka u funkciji razvoja turizma opština Rudo i Priboj”

slika 1

Riječ je o razvoju i afirmaciji tenisa u ove dvije pogranične opštine. Suština ideje za ovaj projekat bazirana je na činjenici o Austro-ugarskom naslijeđu, zahvaljujući kojem je prvi teniski meč na ovim prostorima odigran, upravo na granici ove dvije opštine.

Kao jedan od rezultata ovog projekta je uspješno završena obuka teniskih trenera, na Zlatiboru koja je organizovana od strane Turističke organizacije Priboj, u saradnji sa Teniskim savezom Srbije.

slika 2

Krajem maja održana je sedmodnevna obuka za pet teniskih trenera iz Priboja i Rudog, pod stručnim nadzorom trenera reprezentativnih selekcija, Milošem Dedićem. Polaganje za licencu D Teniskog saveza Srbije za rad sa djecom od 6 do 12 godina, obavljeno je pred komisijom na čelu sa Dejanom Vukojičićem, koordinatorom Teniskog saveza Srbije za dječji tenis. Ovi treneri će predstavljati okosnicu razvoja tenisa u ove dvije opštine.

Slika 5

Pored edukacije i licenciranja trenera ovom obukom, kroz projekat će biti, između ostalog, izgrađeni teniski tereni u ove dvije opštine. Takođe biće opremljen i teniski klub u Priboju kao i formirana i opremljena teniska sekcija u Opštini Rudo. U okviru programa u planu su dva kampa jedan za djevojčice i jedan kamp za dječake iz opština Priboj i Rudo.

Projekat se finansira iz pretpristupnih fondova Evropske unije, u sklopu programa Prekogranične saradnje između Srbije i Bosne i Hercegovine tokom perioda između 2014 i 2020 godine. Projekat implementiraju Turistička organizacija Priboj i Javna ustanova za turizam i sport Rudo. Tijelo za ugovaranje ovog projekta je Ministarstvo finansija, Sektor za ugovaranje i finansiranje programa iz sredstava Evropske unije (CFCU), Republike Srbije.

Slika 6

Neobična istorija, biće temelj razvoja novih sadržaja koji će vjerujemo privući turiste, ljubitelje ovog sporta i istorije, što će svakako doprinjeti razvoju i promociji kako opština koje realizuju projekat, tako i opština iz regiona.