Прибој и Рудо добили лиценциране тениске тренере

У оквиру програма прекограничне сарадње између Србије и Босне и Херцеговине успјешно се реализује пројекат „Бијели спорт и културно-историјско наслијеђе са краја 19. вијека у функцији развоја туризма општина Рудо и Прибој”

slika 1

Ријеч је о развоју и афирмацији тениса у ове двије пограничне општине. Суштина идеје за овај пројекат базирана је на чињеници о Аустро-угарском наслијеђу, захваљујући којем је први тениски меч на овим просторима одигран, управо на граници ове двије општине.

Као један од резултата овог пројекта је успјешно завршена обука тениских тренера, на Златибору која је организована од стране Туристичке организације Прибој, у сарадњи са Тениским савезом Србије.

slika 2

Крајем маја одржана је седмодневна обука за пет тениских тренера из Прибоја и Рудог, под стручним надзором тренера репрезентативних селекција, Милошем Дедићем. Полагање за лиценцу Д Тениског савеза Србије за рад са дјецом од 6 до 12 година, обављено је пред комисијом на челу са Дејаном Вукојичићем, координатором Тениског савеза Србије за дјечји тенис. Ови тренери ће представљати окосницу развоја тениса у ове двије општине.

Slika 5

Поред едукације и лиценцирања тренера овом обуком, кроз пројекат ће бити, између осталог, изграђени тениски терени у ове двије општине. Такође биће опремљен и тениски клуб у Прибоју као и формирана и опремљена тениска секција у Општини Рудо. У оквиру програма у плану су два кампа један за дјевојчице и један камп за дјечаке из општина Прибој и Рудо.

Пројекат се финансира из претприступних фондова Европске уније, у склопу програма Прекограничне сарадње између Србије и Босне и Херцеговине током периода између 2014 и 2020 године. Пројекат имплементирају Туристичка организација Прибој и Јавна установа за туризам и спорт Рудо. Тијело за уговарање овог пројекта је Министарство финансија, Сектор за уговарање и финансирање програма из средстава Европске уније (ЦФЦУ), Републике Србије.

Slika 6

Необична историја, биће темељ развоја нових садржаја који ће вјерујемо привући туристе, љубитеље овог спорта и историје, што ће свакако доприњети развоју и промоцији како општина које реализују пројекат, тако и општина из региона.