Završene Petrovdanske svečanosti 2019

petr 6

U Rudom su završene „Petrovdanske svečanosti 2019“. Tokom pet dana, koliko su trajale svečanosti, građani Rudog su imali priliku da prisustvuju kulturno-sportskim sadržajima koji su bili raznovrsni. Manifestacija je otvorena nastupom Književnog kluba „Jovan Dučić“ iz Bijeljine. Veliku pažnju narednog dana privukla je izložba slika i predmeta, postavka muzeja žrtava genocida iz Beograda „Belezi velikih zločina“, kao i promocija knjige Predraga Ostojića „Zločini u Starom Brodu kod Višegrada 1942.“.Zanimljivo predavanje i prezentaciju na temu „Istorija i kultura Rudog“ građanima su priredili članovi Savjeta mladih Rudo a u velikoj sali Doma kulture odigrana je pozorišna predstava „Strašna priča o maloj Mileni 2“ koju je priredila i odigrala Dramska sekcija „Prosvjeta“ iz Rudog.

petr 7

Tokom svečanosti promovisana je i knjiga naše sugrađanke Marine Stupić pod nazivom „Štampane Srbulje čuvari kulturne baštine“, dok je u srijedu 10. jula na Trgu slobode u Rudom održan muzičko-zabavni program na kojem je nastupio bend Luke Novosela iz Istočnog Sarajeva.

petr 4

Izabran je i najljepši slavski kolač u okviru takmičenja koje su priredili Udruženje žena „Eva“ iz Rudog uz saradnju sa „Kolom srpskih sestara“ i Crkvenom opštinom Rudo, a dodjeljene su i nagrade za najljepši balkon i dvorište u Rudom.
Kao i ranijih godina najveću pažnju privukla je osma Međunarodna smotra folklora na kojoj je učestvovalo deset kulturno umjetničkih društava iz Srbije, Crne Gore, Makedonije i Republike Srpske, a čiji je domaćin bilo Kulturno umjetničko društvo „Prosvjeta“ Rudo.

pet 5

U okviru sportskog sadržaja održan je turnir u odbojci na plaži. U mješovitoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je ekipa Favorit, drugo Plavi dok je treće mjesto pripalo ekipi Lučijano.

Na turniru u šahu takmičilo se 6 učesnika od kojih su najbolji bili Drčelić Sreten, koji je osvojio prvo mjesto, Nebojša Ostojić koji je bio drugi i Komarica Ljubiša koji je osvojio treće mjesto.

petrovdan

Odigran je i Petrovdanski turnir u malom fudbalu Rudo 2019. Prvo mjesto osvojila je ekipa „Mokronozi“, drugo je pripalo ekipi „Pčelari“ a treće FK „Rudo“.

Učesnicima su podjeljene prigodne nagrade.

petr 3