Potpisani sporazumi u okviru ReLOaD projekta

U utorak 27.08.2019. su u prostorijama UŽ „Eva“ Rudo potpisani sporazumi sa 2 udruženja kojima su odobreni projekti u okviru drugog poziva u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu – ReLOaD, koji finansira Evropska unija, a provodi Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u saradnji sa opštinom Rudo.

Ove godine su u okviru drugog poziva pozitivno ocjenjena 4 projekta koja će biti implementirana tokom 2019. i 2020. godine od 4 organizacije civilnog društva iz Rudog.

Odabrani su sljedeći projekti:

• „Digitalizacija kulturno istorijskog nasleđa Rudog“, koji realizuje Centar za odgovornu demokratiju COD Luna
  • „Razmišljaj zrelo, razmišljaj zeleno“, koji realizuje Rafting klub „VALINE“  Rudo
  • „Servis u kući“, koji realizuje „Udruženje roditelja sa četvoro i više djece opštine Rudo“
  • „Čuvarke tradicije“, koji realizuje Udruženje žena „EVA“

Svi projekti su bazirani na strateškim ciljevima i projektima opštine, pa će doprinijeti unapređenju stanja u različitim oblastima.

Kroz ova četiri projekta između ostalog biće održan niz obuka – za gerento domaćice, za skipere, iz oblasti grafičkog i veb dizajna, kao i obuka iz tradicionalnih zanata.

Ukupna vrijednost svih projekata iznosi oko 76.000 KM od čega Evropska unija putem UNDP-obezbjeđuje 75 %, a opština Rudo 25% od ukupne vrijednosti.

Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) je trogodišnji projekat (februar 2017-februar 2020. godine), koji finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u 6 zemalja/teritorija Zapadnog Balkana.