Nova podrška za vatrogasnu jedinicu Rudo

Juče je Vatrogasnoj jedinici Rudo, uručena oprema od strane Tima za civilno-vojnu saradnju pri Američkoj ambasadi u BiH.

Dodjela ove vrijedne i prijeko potrebne opreme, kako kaže Milun Topalović Starješina jedinice, koristiće u daljem radu i svakako poboljšati opremljenost vatrogasne jedinice Rudo, za brze reakcije u vanrednim situacijama.  Ova aktivnost realizovana je uz podršku i saradnju Civilne zaštite Republike Srpske.

vatr

Oprema u vrijednosti oko 5500 KM sastoji se od vatrogasnih odjela, čizama i motorola.

Prilikom dodjele opreme, Dragan Jovanović, Načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti opštine Rudo, istakao je značaj ove donacije kao i saradnje koja je ostvarena sa  Timom za civilno-vojnu saradnju pri Američkoj ambasadi u BiH i Republičkom upravom civilne zaštite.

Nakon što su saznali koje su potrebe na terenu, kapetan Ričard Garsija, rekao je ispred Tima, da su odlučili podržati  rad vatrogasnih društava, u nekoliko opština u BiH, jer je njihov Tim svjestan da su u vrijeme nepogoda i vanrednih situacija ljudi u civilnoj zaštiti ti koji na terenu izlažu opasnosti svoje živote kako bi spasili živote svojih sugrađana i imovinu.

On je također istakao da ovaj mali gest predstavlja izraz dobre volje i saradnje između naroda SADa i naroda BiH.

Nakon donirane opreme u saradnji sa Osnovnom školom Rudo i Crvenim krstom Rudo organizovana je pokazna vježba “Požar u Školi”  kojom su vatrogasci demonstrirali kako izgleda brza intervenciju u slučaju gašenja požara i spasavanja.